Zastosowania wiertarko wkrętarki

Posiadanie narzędzi, które są wygodne w użyciu może znacznie ułatwić wszelkie prace. Dodatkowym plusem jest to, gdy nie mają one nieporęcznych kabli i są od razu gotowe do użycia.

Wiertarko wkrętarka

Jest to narzędzie, najczęściej zasilane akumulatorowo (choć występują też zasilane stacjonarnie). Bardzo dobrze sprawdza się przy wykręcaniu i wkręcaniu śrub. Można nią również wiercić otwory w miękkich materiałach takich jak: drewno, materiały drewnopodobne, a także tworzywa sztuczne. Da się nią także wywiercić niezbyt duże otwory w metalu (jest to zależne od mocy akumulatora). Niektóre mocniejsze modele wiertarko wkrętarek pozwalają na wwierty w betonie (z wykorzystaniem udaru). Narzędzia te są potrzebne wszędzie tam, gdzie ważna jest swoboda ruchu pracownika. Przydają się: przy wykańczaniu wnętrz, podczas majsterkowania oraz w typowo domowych, okazjonalnych użyciach.

Rodzaje akumulatorów

W najnowszych wiertarko wkrętarkach stosowane są przede wszystkim akumulatory takie jak:
– NiCd, o pojemności 2.0 Ah, bardzo szybko się je ładuje
– NiMH, o pojemności 3.0 Ah, ładują się dłużej niż NiCd, ale za to nie muszą być całkowicie rozładowane przed ponownym podłączenie do ładowarki
– Li-lon, o pojemności do 4 Ah.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *