Wybór odpowiedniej tarczy do szlifierki kątowej

Majsterkowicze, którzy lubią samodzielnie remontować dom muszą zainwestować w dobrej jakości elektronarzędzia, które nie tylko przyspieszą, ale także w dużej mierze ułatwią wszelkie prace. Niezbędne okazują się wiertarki lub młotowiertarki, wkrętarki czy wyrzynarki, a na pewno przydatne będą też szlifierki kątowe.

Posiadanie własnej szlifierki kątowej ma wiele plusów, a urządzenie przydaje się dość często. Położenie płytek w łazience byłoby niemożliwe bez przycięcia elementów ceramicznych, a czasami trzeba zeszlifować starą farbę albo rdzę z ogrodzenia przy domu. Szlifierka nadaje się również do przycięcia blachy bądź pręta metalowego. Idealnie sprawdza się w cięciu i szlifowaniu naprawdę twardych powierzchni.

W związku z tym, że szlifierkę kątową można zastosować nie tylko szlifowania, ale także do cięcia i polerowania, to trzeba zwrócić uwagę na odpowiednio dopasowaną tarczę, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, wykonać pracę bez większych problemów oraz nie doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

W ofercie mamy tarcze przeznaczone do szlifowania, ale także tarcze polerskie, do cięcia betonu, metalu i materiałów ceramicznych. Z kolei do cięcia drzewa konieczna będzie tarcza łańcuchowa, a do usuwania rdzy i farby nadają się specjalne szczotki druciane z drutu plecionego albo karbowanego. Warto pamiętać, że tarcze uniwersalne nie pozwolą na zbyt precyzyjne wykonanie pracy, szczególnie w porównaniu z tarczami specjalistycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *