Ściski stolarskie rurowe

Ściski stolarskie rurowe to bardzo ciekawe i co ważne, niedrogie urządzenia, których długość można dowolne regulować w zależności od potrzeb, za pomocą rury dokręconej do ścisku. Dzięki uniwersalności urządzenia, tego rodzaju ścisk stolarski działa doskonale zarówno z rurą 30 centymetrową, jak i 3 metrową.

Stolarski ścisk rurowy złożony jest z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest specjalna końcówka dociskowa wyposażona w śrubę, przy pomocy której będzie można docisnąć w odpowiednim miejscu wybrany materiał. Druga część to końcowa bariera, którą można bardzo swobodnie przesuwać wzdłuż rury. Oba elementy montowane są na zwyczajnej rurze hydraulicznej (taka rura kosztuje zaledwie kilka złotych), którą znaleźć można w każdym sklepie budowlanym, jak i specjalistycznym sklepie z narzędziami hydraulicznymi.

Użytkowanie ścisku stolarskiego rurowego jest niezwykle proste. Wystarczy na gwint z jednej strony rury nakręcić docisk. Z drugiej strony rury nakładana jest natomiast bariera. I to tyle, wystarczy zaledwie chwila, aby cała konstrukcja była gotowa do użytkowania. Po skonstruowaniu mechanizmu można na rurze położyć materiał, dosunąć docisk i przysunąć barierę. Jednocześnie z drugiej strony można zacząć ściskanie materiału poprzez dokręcanie śruby. Ściski stolarskie można stosować na wiele sposobów, w zależności od potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *