Elektryczny klucz udarowy to bardzo wszechstronne narzędzie

Elektryczne klucze udarowe zyskują coraz większą popularność. Wbrew pozorom, to niezwykle uniwersalne narzędzie ma zastosowanie nie tylko w przydomowych garażach, ape też w profesjonalnych warsztatach mechanicznych, wulkanizacyjnych i ślusarskich. Nie ma w tym nic dziwnego, tego typu narzędzie przedstawia bowiem wiele zalet, które doceniają nawet profesjonaliści.

Klucz elektryczny czy pneumatyczny?

Klucze udarowe elektryczne i pneumatyczne różnią się źródłem zasilania, jednak ich funkcja pozostaje taka sama. Pierwszy rodzaj zasilany jest silnikiem elektrycznym o odpowiedniej mocy, a za źródło energii służy wydajny akumulator. Drugi z wymienionych modeli współpracuje z kompresorem powietrznym. Daje to wiele zalet, do których należy zaliczyć wysoki moment obrotowy na nasadce klucza oraz stosunkowo niewielkie rozmiary. Klucze elektryczne są nieco większe i cięższe, a ze względu na zasilanie silnikiem, nie są w stanie wygenerować tak dużego momentu obrotowego, jak ma to miejsce w przypadku pneumatycznych odpowiedników.

Nie tylko do zastosowania domowego?

W praktyce okazuje się jednak, że te drobne wady pozostają w cieniu jednej olbrzymiej zalety takiego rozwiązania, jaką jest mobilność. Klucze o napędzie elektrycznym mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z kompresora. Profesjonalne warsztaty ochoczo wykorzystują tego typu narzędzia do pracy w terenie, jednak nierzadko zdarza się, że profesjonaliści korzystają z tych urządzeń także stacjonarnie, czyli w warsztacie. W sytuacji, gdy wszystkie stanowiska robocze są zajęte, przenośny klucz elektryczny okazuje się niezastąpiony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *