Działanie wiertarki udarowej

Wiertarki z opcją udaru są stworzone do wiercenia otworów w różnych twardych materiałach: betonie, ceramice, drewnie, metalu. Czym jest udar i jakie narzędzia są pomocne przy pracy?

Udar

Kiedy wiertarka pracuje wzdłuż własnej osi, uderzając w materiał podczas wiercenia, nazywamy to udarem. Ruch posuwisto-zwrotny jest pomocny podczas wiercenia w kamieniu czy betonie. Dla amatorskich potrzeb wytwarzany jest udar za pomocą mechanizmu grzechotkowego. Profesjonalna wiertarka udarowa posiada zazwyczaj wbudowany mechanizm pneumatyczny. W narzędziach wysokiej klasy uzyskuje się ponad 50 tysięcy udarów na minute.

Dodatkowy sprzęt

Najważniejszym dodatkiem do takich https://phuabc.com.pl/wiertarki-udarowe wiertarek udarowych są oczywiście wiertła, które mogą się różnić: wielkością (średnicą), materiałem, z którego są wytworzone oraz przeznaczeniem. Przydatnym dodatkiem jest również mieszadło do farb, rozrabiania klejów i zapraw oraz bity, czyli końcówki do wkręcania i wykręcania śrub czy wkrętów. Do tworzenia otworów o dużej średnicy stosuje się otwornice, a gumowa tarcza z rzepem zamieni wiertarkę w szlifierkę, kiedy będzie to potrzebne. Gdy zajdzie potrzeba, aby zdzierać starą farbę lub rdzę z metalu, to w asortymencie powinna znaleźć się ściernica szczotkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *